ایتس زاییده فکر رُز ماری سُرد(Rosemary Sword)، فیلیپ زیمباردو(Philip Zimbardo) و مرحوم ریچارد سرد(Richard Sword)می باشد. از زمان توسعه درمان مبتنی بر چشم انداز زمان در سال 2009(بر اساس نظریه چشم انداز زمانی پرفسور فیلیپ زیمباردو-TPT) توسط سُرد ها، آنها به همراه دکتر زیمباردو تصمیم گرفتند تا راه جدیدی برای نشان دادن اهمیت زمان(بر اساس نظریه چشم انداز زمان) به مردم طراحی کنند. اهداف اصلی آنها عبارت بودند از: کاهش استرس افراد، آگاهی یافتن افراد نسبت به چشم انداز زمانی منحصر به فرد خود و اینکه چگونه دیدگاه افراد نسبت به زمان حال، گذشته و آینده بر تصمیم گیری های آنها و در نتیجه زندگی آنها اثر می گذارد.

فیلیپ زیمباردو:"من همیشه دنبال سرگرمی ام، دنبال طراحی راه های ابداعی برای آموزش به مردم، به خصوص به دانش آموزان و کسانی که در زمینه سلامت روان فعالیت می کنند." "ایتس گام بعدی در زمینه همیشه در حال تغییر و پیشرفت روانشناسی است. ایتس برای هرکسی است که می خواهد درباره خودش بیشتر بداند و بهتر را زندگی کند."

به کمک فیلیپ زیمباردو در بهار 2014، سُرد با جدیت شروع به ملاقات با طراح بازی و نرم افزار، سین یانل(Sean Yannell) (پسر رزماری سُرد) کرد. سین یانل:" از من خواسته شد تا در پروژه ی ایتس فعالیت کنم چراکه من در زمان رشد و توسعه نظریه چشم انداز زمانی پرفسور زیمباردو حضور داشتم و با کارهای فیلیپ زیمباردو در روانشناسی آشنا بودم، کار هایی از جمله نظریه زمانی و فهرست چشم انداز زمانی زیمباردو. این مایه افتخار من بود تا در چنین پروژه جذابی شرکت کنم."

رزماری سُرد:"پس از تحقیقات بسیار بر روی اپلیکیشن ها، تصمیم گرفتیم تا بخش های مختلفی را در ایتس قرار دهیم تا برای گستره زیادی از مردم مفید باشد." "سن، مکان جغرافیایی، شرایط مالی و اجتماعی تاثیر چندانی در کار ما ندارند چراکه هرکسی که باشیم و در هرکجا که زندگی کنیم، همه ما می خواهیم زندگی بدون استرس را تجربه کنیم." ایتس شامل سه مدیتیشن دو دقیقه ای برای کسانی که با جلوه های صوتی راحت ترند و سه فعالیت تعاملی تصویری آرامش بخش، برای کسانی که با جلوه های تصویری راحت ترند می باشد. ایتس به افراد کمک می کند تا با پرداخت هزینه ای کم بتوانند در زمان های پر استرس و پر فشار زندگی از آرامش برخوردار شوند.

پس از تولید ایتس اتفاقی غیر منتظره افتاد. کاربران ایتس از ما درخواست افزودن مدیتیشن های اضافه برای استفاده کردن در زندگی روزمره شان را داشتند. این افراد به تیم ایتس کمک کردند تا موضوعاتی که میتوانند برای زندگی روزمره همه افراد مفید باشند شناسایی شوند و در نتیجه ایتس: مدیتیشن های دو دقیقه ای توسط تیم ایتس تولید شد که در حال حاضر قابل تهیه در پلی استور(و در مارکت های اندرویدی ایران برای ورژن فارسی) می باشد.

ایتس و ایتس: مدیتیشن های دو دقیقه ای برای هرکسی است که می خواهد بیشتر درباره خود و درباره چشم انداز زمانی منحصر به فرد خود بداند. برای هر کسی که می خواهد استرس خود را کاهش دهد و بر روی کار خود متمرکز شود. (برای آگاهی درباره ایتس مدیتیشن های دودقیقه ای به بخش ایتس: مدیتیشن های دو دقیقه ای مراجعه کنید.)